Čo je pomôcka Vystri sa!® ?

Je kompenzačná pomôcka, ktorá slúži ako prevencia proti chybnému držaniu tela, korekcii a liečbe chybného držania tela a pôsobí proti bolesti a poruchám chrbtového svalstva.

Kto je výrobcom pomôcky Vystri sa!®?

Pomôcka Vystri sa!® je európsky výrobok.

Má pomôcka Vystri sa!® certifikát ?

Firma, ktorá pomôcku vyrába, má všetky povolenia na výrobu, predaj a opravy ortopedických a protetických výrobkov.

Prečo nie je pomôcka Vystri sa!® na predpis ?

Táto kompenzačná pomôcka je určená pre širokú verejnosť a pre všetky vekové kategórie za účelom prevencie a liečby s cieľom čo najviac maximalizovať účinky s najjednoduchšou dostupnosťou pre každého. Šetríme Váš čas, ktorý by ste strácali čakaním na predpis.

Aké má pomôcka Vystri sa!® výhody oproti konkurencii ?

Aplikácia na telo, má zjednodušený nekomplikovaný systém, nie je potrebné sa vyzliekať, môže sa aplikovať na oblečenie za pár sekúnd. Pomáha korigovať deformity aj vo vysokom veku , vhodná od 2 až 3 rokov až po seniorov. Pri inom tipe pomôcky sú možné kontraindikácie – ako napr. znemožnenie fyziologickému rozvoju pľúc a následnému nedostatočnému okysličovaniu. Táto pomôcka je len na predpis.

Prečo je pomôcka Vystri sa!® drahšia ako iné pomôcky na trhu ?

Ide o špeciálnu gumu vyrobenú vo vysokej kvalite a je pretkávaná tak, aby sa minimalizovali reklamácie od zákazníkov.

Pre koho je určená pomôcka Vystri sa!® ?

Pomôcka Vystri sa!® je určená pre všetky vekové kategórie od najmenších detí vekovej kategórie až po seniorov. Pre mladých ľudí a pracujúcich, ako prevencia proti chybnému držaniu tela, pre starších proti bolesti chrbta.

Roztiahne sa časom pomôcka Vystri sa!® ?

Pokiaľ sa pomôcka Vystri sa!® používa len na účely, na ktoré bola vyrobená, správne sa s ňou manipuluje nemôže sa rozťiahnuť. Bola testovaná na nadmerné zaťažovanie. Firma Dr.Straightenup s.r.o. na tento výrobok dáva 2 roky záruku.

Akým spôsobom je možné čistiť a sušiť pomôcku Vystri sa!® ?

Pomôcku je možné vyprať bežnými pracími prostriedkami bez aviváže pri teplote 40 º C. Nesušiť na radiátore! Nežmýkať!

Pomôcka Vystri sa!® je univerzálna pre deti, resp. dospelých a ženy, resp. mužov alebo nie ?

Pomôcka je univerzálna pre všetkých bez ohľadu na pohlavie.

Má pomôcka Vystri sa!® jednu rovnakú veľkosť alebo je ich viac ?

Pomôcka sa vyrába v šiestich konfekčných veľkostiach – XS, S, M, L, XL a XXL, pričom rozhodujúcim faktorom pre výber veľkosti je obvod hrudníka v centimetroch podľa nasledujúcej tabuľky:

Tabuľka rozmerov:

XS – 55 – 65 cm

S – 66 – 75 cm

M – 76 – 85 cm

L – 86 -100 cm

XL – 101 – 115 cm

XXL nad 116 cm

Ako správne zmeriame obvod hrudníka ?

Odmeriame si hrudník tesne pod pažami ( u žien nad prsiami ).

Aký má byť správny pocit pri nasadení pomôcky Vystri sa!® ?

Musíte mať pocit príjemného ťahu dozadu a musíte cítiť, že sa Vám ramená vystierajú dozadu, lopatky „idú“ k sebe (prekríženie vzadu má byť medzi lopatkami), hruď sa vystiera, pri pravidelnom nosení dochádza k vzťahovaniu brušných svalov. Nesmie rezať pod pažami ak by Vás rezalo tak ste si zakúpili malé číslo. Treba si zakúpiť o číslo väčšie.

Otázka 14: Ako funguje pomôcka Vystri sa!®?

Vystri sa!® funguje na základe mechanického zaťaženia chrbtového svalstva. Pod kožou sú mechanoreceptori kože, ktoré po nasadení vysielajú signáli do kĺbov a telo si následne zapamätáva túto informáciu v kĺboch a vzniká (cca po pol roku) pozitívny návyk. Po polroku si ľudia pri správnom a pravidelnom nosení vyliečili aj skoliózu.

Otázka 15: Ako sa aplikuje pomôcka Vystri sa!® ?

Pomôcka Vystri sa!® sa aplikuje 3 až 4 krát denne, v priemere po 20 až 30 minút, minimálne však 2 krát za deň. Pomôcku nie je možné nosiť celý deň! Neodporúča sa výrazné prekročenie tejto časovej hranice z dôvodu nadmerného zaťaženia svalstva. V prípade presiahnutia dĺžky aplikácie môžete na druhý deň pociťovať svalovicu. V prípade, že človek nedodržiava časový limit, môže si na sebe sledovať aplikáciu Vystri sa!® tým, že si nechá výrobok na sebe do bolesti, ale nepôjde cez bolesť, aby nenastali nežiaduce účinky: svalovica.

Otázka 16: Kedy sa odporúča aplikovať pomôcku Vystri sa!® ?

Pomôcku Vystri sa!® sa odporúča aplikovať počas akejkoľvek pohodovej činnosti v relatívnom kľude – pri prechádzke, sedení pri televízore, čítaní, oddychovaní, venčení psa a pod. činnostiach. Obzvlášť sa odporúča pomôcka ľudom, ktorí vykonávajú dlhodobo tzv. sedavé zamestnanie spojené s istým stupňom strnulého sedenia, spojeného často s bolesťami chrbta – napr. dlhom sedení pri počítači, pokladnici, šijacom stroji, za volantom motorového vozidla a pod. alebo dlhodobom strnulom státí na jednom mieste počas pracovného výkonu spojeného tiež často s bolesťami chrbta – napr. kaderníčky, pracovníci SBS a pod..

Kedy sa neodporúča aplikovať pomôcku Vystri sa!® ?

Pomôcku Vystri sa!® sa neodporúča aplikovať počas výraznej fyzickej činnosti (napr. kopanie záhrady, betónovanie, umývania okien a pod.), počas športovej činnosti, (beh, lyžovanie, plávanie, futbal a pod.) Neodporúča sa počas spánku.

Na čom je vhodné nosiť pomôcku Vystri sa!® ?

Pomôcku Vystri sa!® je vhodné nosiť napr. na tričku, blúzke, košele a podobných tenších materiáloch. Pomôcku nie je vhodné nosiť na svetroch, bundách a pod. hrubších materiáloch. Komu to nevadí, môže nosiť pomôcku aj na holom tele – s tým je však spojená potreba častejšieho prania pomôcky (pot). V práci, je možné nosiť pomôcku pod sakom, svetrom, bundou a pod. bez toho, že by si to niekto vôbec všimol, že to máte na sebe nasadené. To je veľká výhoda pomôcky oproti iným systémom.

Po aplikácii pomôcky Vystri sa!® je guma hlavne z oblasti pod pažami "pokrčená". Čo treba urobiť ?

Žiadna obava. Jednou rukou mierne vyšponujeme gumu na pokrčenom mieste a prstami druhej ruky pokrčené miesto vyšponovanej gumy opakovaným pohybom prstov po každej aplikácii vyrovnáme.

Je vhodné kombinovať nosenie pomôcky Vystri sa!® aj s iným spôsobom spevňovania chrbtového svalstva ?

Aplikácia pomôcky Vystri sa!® nevylučuje spevňovanie svalstva, hlavne chrbta, iným nezávislým spôsobom individuálneho cvičenia napr. plávanie, pilates, škola chrbta a iné…

Vystri sa!®

Revolučný vynález proti chybnému držaniu tela a bolesti chrbta.

Zobraziť produkt